Güven / Trust

Türkiye Turkey, 2018, HD, Renkli Colour, 100’, Türkçe, İngilizce altyazılı Turkish, with English subtitles

Ali ve Meryem görünüşte sıradan bir ailedir. Meryem’in evlenmeden önce âşık olduğu Ferit’ten bir çocuğu vardır. Ferit’in yıllar sonra dönmesiyle, karısını güven sınavına sürükler. Meryem minnet duygusuyla aşk acısı arasında kalırken, Ali’nin kendine güveni sarsılmaya başlar.

Ali and Meryem are an ordinary family on the face of it. Meryem has a child from a previous relationship with Ferit. When Ferit reappears years later, Ali puts his wife to a test of trust. While Meryem is caught between her sense of gratitude and the agony of love, Ali’s self-esteem begins to crumble.

Sefa Öztürk Çeşitli televizyon dizilerinde ve uzun metraj filmlerde yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. Güven, Son yıllarda senaryo yazımı konusuna odaklanan Sefa Öztürk’ın ilk uzun metrajıdır.

She worked as an assistant director in various films and series. In the recent years she has focused her attention onto scriptwriting, and contributed various TV shows. Trust is her first feature film.

Yönetmen Director: Sefa Öztürk Senaryo Screenplay: Sefa Öztürk Görüntü Yönetmeni Cinematography: Feza Çaldıran Kurgu Editing: Ömer Günüvar Müzik Music: Erdem Helvacıoğlu Oyuncular Cast: Gözde Çığacı, Bülent Çolak, Ahmet Kaynak Yapımcı Producer: Serkan Acar, Muhammet Çakıral, Dilek Aydın Yapım Şirketi Production Company: Kuzey Film

Gösterim: 30 Kasım Cumartesi, 14.00 – Zübeyde Hanım K.M.