Beginner / Beginner

Türkiye Turkey, 2017, HD, Renkli Colour, 96’, Türkçe, İngilizce altyazılı Turkish, with English subtitles

Faruk 60 yaşlarında bir taksi şoförüdür. Gündelik işlerinin dışında ilgilendiği tek bir konu vardır o da İngilizce öğrenmek. Yeni bir dil için başladığı bu yolculukta karşısına bir sürü sorun çıkar. Sonunda yeni bir dil öğrenmek onu yeni bir insana dönüştürür.

The film tells us about a taxi driver’s learning English adventure at the end of his sixties. We see people around him, what he is through and the cultural changes of a new language in his life.

Burçak Üzen Uzun yıllar pek çok kısa filmin yapımcılığı, senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendi. 2017’da ilk uzun filmi Beginner’i çekti. 2018’de “Kameralı Kadınlar” isimli sinemacı mesleki dayanışma inisiyatifini kurdu. Şu an 2. uzun filmi “Offspring” üzerinde çalışmaktadır. After she produced several short films as producer, writer and director, in 2016 she directed her first feature film Beginner. In 2018, she founded “Women With Movie Cameras” She is currently working on her second feature film called “Offspring”.

Yönetmen Director: Burçak Üzen Senaryo Screenplay: Burçak Üzen Görüntü Yönetmeni Cinematography: Osman Siewertsen Kurgu Editing: Deniz Solaker Müzik Music: Eren Sunay Oyuncular Cast: Güven Kıraç, Birsen Dürülü, Ali Uyandıran Yapımcı Producer: Burçak Üzen, Uğur Terzioğlu, Burhan Koçak Yapım Şirketi Production Company: Visual Focus Film Works & Entertainment

Gösterim: 01 Aralık Pazar, 13.00 – Özdilek Kültür Merkezi